Державна архівна служба України
    Державний архів Донецької області
  Укр
 

Звернення ієромонаха Моісея Буреніна до церковнослужителя з нагоди святкування Пасхи. 1897 рік. Державний архів Донецької області. Фонд листівок, інв. № 12.
клик для увеличения                                                    клик для увеличения


                                                  
Звернення Ради Православного Місіонерського товариства із закликом приєднуватись до лав даного товариства та допомогти розповсюдженню Христова Євангелія між невіруючими.23 травня 1897 року.Петербург. Державний архів Донецької області. Фонд листівок, інв. № 11.
Указ імператора Миколи ІІ церквам Харківської духовної консисторії про придбання будівельних матеріалів за пільговими тарифами.22 травня 1903 року.Петербург. Державний архів Донецької області. Фонд листівок, інв. № 14.
                                                  
Указ Катеринославської духовної консисторії з повідомленням заходів, які пропонуються святим синодом до пожвавлення церковно-парафіяльного життя. 20 грудня 1905 року. Катеринослав. Державний архів Донецької області. Фонд листівок, інв. № 16.
                                                  
Тези доповіді з питання "Церковь, школа и государство". 1918 рік. Державний архів Донецької області. Фонд листівок, інв. № 491.
                                                  


Наказ Дебальцевського Повітового виконкому про завершення кампанії з вилучення церковних цінностей. 04 липня 1922 року. Дебальцеве. Державний архів Донецької області. Фонд листівок, інв. № 1585.
Листівка про організацію кружків безбожників и співчуваючих їм. 1922 рік. Маріуполь. Державний архів Донецької області. Фонд листівок, інв. № 1599.
Листівка Вселенської патріархії канцелярії священного синоду. 1924 рік. Державний архів Донецької області. Фонд листівок, інв. № 1642.
Церковно-приходська школа. Вчитель співу Макогон Гавриїл Антонович. Бахмут. Державний архів Донецької області. Фотокаталог, «Бахмут», № 52.
Соборна і Благовіщенська церкви у м. Бахмуті. 1799 рік. Бахмут. Державний архів Донецької області. Фотокаталог, «Бахмут», № 23.
Група учениць ЦПШ з викладачами і священнослужителями (початок ХХ ст.) (Різдвяна, Бережна Аліса, Шумов, 1912 - 1916 роки). 1912 рік. Бахмут. Державний архів Донецької області. Фотокаталог, «Бахмут», № 51.
Собор в м. Бахмуті. (Поштова картка видавництва контрагентства А.С. Суворіна і Ко). 1917 рік. Бахмут. Державний архів Донецької області. Фотокаталог, «Бахмут», № 25.
Хлібний ринок і церква.
Церква
Внутрішнє убранство церкви
Різдво-Богородична церква села Волноваха (Бугас) побудована в 1914 році. У числі діючих вважалася до 1930 року, з 1931 по 1941 роки, використовувалася під колгоспну комору. У 1942 році богослужіння відновилися і тривали до 1960 року, після чого церква знову була закрита. У 1996 році будівлю знову повернуто релігійній громаді. За радянських часів село перейменовано в с.Максимівка. У 1993 році селу повернуто колишнє найменування - Бугас. На знімку: Свято- Різдво-Богородичний храм. Загальний вигляд.
Хрестовоздвиженська церква с. Хрестівкі. Побудована у 1867 році. Підірвана у 1968 році. Село Хрестівка в 1923 році перейменовано на с.Красновка.
Миколаївська церква, побудована у 1915 році. Підірвана у 1983 році (Репродукція).
Хрещення
Свято-Духівський храм розташовувався в пристосованому приміщенні. У 1988 році з благословення єпископа Одеського і Херсонського, Керуючого Донецької і Ворошиловградської єпархіями Сергія був закладений новий храм. Починав будівництво храму протоієрей Микола Щелочков. У 1989 році настоятелем храму був призначений протоієрей Андрій Венжега, який продовжив будівництво. У 1990 році були поставлені стіни, через рік з'явився над храмом і дах. Ікони, приладдя і Престол перенесли з колишнього молитовного будинку. Вселення в храм відбулося у 1991 році в престольне свято храму - День Святого Духа. На знімку: на будівництві храму настоятель храму - протоієрей Андрій Венжега.
Настоятель Свято- Успенської церкви отець Іоан освячує дитячий садок "Золотий ключик" у місті Добропіллі
Єпископ Аліпій (зліва) і схіархімандрит Зосима
Благовіщенська церква сел.Благодатне побудована у 1853 році. У числі діючих вважалася до 1930 року, після чого були зняті купола і будівлю переобладнано під клуб. У 1944 році будівлю повернуто релігійній громаді. У числі діючих - до теперішнього часу. На знімку: Свято- Благовіщенський храм.
Печерний храм Іоанна Предтечі, в якому молився преподобний Іоанн самітник і викладав благословення, паломникам які приходили.
Під час хресного ходу, який збирає до 10 тисяч паломників, мощі та ікону преподобного Іоанна Предтечі обносять навколо обителі.
Схімник
Хресний хід 30 липня в день святкування Святогірської ікони Божої Матері
Свято Хрещення Господнє (Богоявлення)
Державний архів Донецької області © 2018 р.