Державна архівна служба України
    Державний архів Донецької області
  Укр
 


Донбас – це Україна!В жовтні-листопаді 2019 року в рамках Регіонального культурно-просвітницького проекту «Донбас – це Україна!», започаткованого державним архівом Донецької області, для школярів міст та районів Донецької області проведено відкриті уроки. До впровадження проекту долучились 27 архівних установ Донецької області.

На першому уроці «Культурні заклади як джерело інформації про історію світу та України», який проводився у формі віртуальної екскурсії, учні ознайомились з всесвітньо відомими музеями, бібліотеками та архівами такими як Лувр, музей Ватикану, бібліотекою Александрина, Оксфорду, архівом Ватикану, Національним архівом США, а також, культурними закладами України та нашого регіону: Національним музеем історії України у Києві, Національного бібліотекою України імені В. І. Вернадського, Центральним Державним історичним архівом України тощо.

Під час другого уроку «Видатні постаті Донеччини» учні почули розповідь про наших земляків - сучасних Героїв України, патріотів – Дмитра Чернявського та Степана Чубенка, борців за незалежність України – Олексу Тихого та Василя Стуса, діячів мистецтва і культури – Архипа Куїнджі, Анатолія Солов’яненка, а також відомих спортсменів Лілії Подкопаєвої, Євгена Левченка та багатьох інших героїв.

Під час уроку «Історія заселення Донбасу» учні дізнались про історію заселення території Донецької області кочовими племенами періоду Дикого поля, перебування її під Золотою Ордою, колонізацію запорізькими та донськими козаками; виникнення перших міст, зародження промислів та промисловості; формування етнічного складу та сучасних меж Донеччини.

На уроці «Дім - де живе історія» учні дізнались про історію виникнення архівів із стародавніх часів, про розвиток архівної справи світу та України, побували на екскурсії в архівних установах області та ознайомились безпосередньо з їх роботою, мали змогу скласти генеалогічне дерево своєї родини.

Всього в уроках були задіяні учні 9-11 класів з 30 шкіл Донецької області.

У 2018 році державним архівом Донецької області започатковано проведення культурно-просвітницького проекту «Донбас – це Україна!». Метою проекту є патріотичне виховання молоді, формування в неї національної свідомості, поваги до культурного та історичного минулого Донеччини. В рамках проекту працівниками держархіву області підготовлено та проведено 4 тематичних уроки для школярів міста Костянтинівки:

«Культурні заклади як джерело інформації про історію світу та України»;

«Видатні постаті Донеччини»;

«Дім - де живе історія»;

«Історія заселення Донбасу».

У 2019 році для впровадження цього проекту планується залучити всі архівні установи Донецької області та охопити шкільну аудиторію всіх міст і районів Донеччини.

Завантажити уроки "Донбас це Україна!"

Державний архів Донецької області © 2019 р.